Zyar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zyar szerepjáték
 
FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Teurvas pékség

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Variam Ethas di Arminel

Variam Ethas di Arminel


Hozzászólások száma : 280
Join date : 2010. Feb. 15.
Age : 30
Tartózkodási hely : Kecskemét /Carantor -> Erhinnon

Teurvas pékség Empty
TémanyitásTárgy: Teurvas pékség   Teurvas pékség I_icon_minitimeKedd Feb. 16 2010, 16:15

Leírás később
Vissza az elejére Go down
http://www.zyar.atw.hu
Szikladal Caragan

Szikladal Caragan


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2010. Nov. 21.

Teurvas pékség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Teurvas pékség   Teurvas pékség I_icon_minitimeSzer. Aug. 10 2011, 19:40

*A Pékség ajtaján egy hosszú szakállú törpe nyit be szokásához híven morogva.*
- Ilyen nem vagyon a kerek világon... Há... ez... utálom ezt az időjárást... hogy rohassza rája az eget Szyl erre ja városra... Mán annyi eső esik, hogy még a víz is kirügyezik az mán biztos.
* Morog a törpe, miközben lerázza csuklyás köpenyéről a cseppeket.*
- Még jó, ho vót annyi eszem, ho vijaszkos vászon legyön a köpenyem. Hmpf...
* Morog tovább, majd csak a pulthoz sétál.*
- No fijam... aggyá nekem valamit enni, mer éhen veszek az hétszentség.
* Közli morogva, miközben a pék lassan elkezdi mutogatni az áruit.*
- No aggyál nekem egy olyan... fahéjjas csigát... meg... egy jókora vekni kenyeret... oszt... még...
*sorolja a rendelését.*
Vissza az elejére Go down
Sziklatövi Nefellum

Sziklatövi Nefellum


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2011. Aug. 06.

Teurvas pékség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Teurvas pékség   Teurvas pékség I_icon_minitimeSzer. Aug. 10 2011, 19:57

*Léptei annyira szaporák, mint amennyire rövidek, szóval rohan mint a huzat, törpét szaladni. Istentelenül káromkodva robban be a pékség ajtaján, mintha golyót formáztak volna belőle, és egy agyúval lőtték volna át az ajtón.*
-Hogy az a rézfán fütyülős... Jajj kérem szépen elnézést kívánok! Szép jónapot mindenkinek! *Megrázza testét, majd kihúzza magát mint a cövek, pedig a pajzsának vége ilyenkor megnyomja a derekát.*
-No pék uram, pakoljon fel nekem túrós batyuból ha kérhetem. Az asszony kívánós osztat még leharapja a fejem ha anélkül megyek haza. *Közben némiképp oldalra pillant és meglátja a Szikladal család egyik sarját, miközben tömi a fejét mint a két hete nem vetett törp.*
-Jó étvágyat kívánok ehhez az édes lakomához!
Vissza az elejére Go down
Szikladal Caragan

Szikladal Caragan


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2010. Nov. 21.

Teurvas pékség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Teurvas pékség   Teurvas pékség I_icon_minitimeSzer. Aug. 10 2011, 20:05

*Amikor az ajtó berobban, Caragan fel sem pillantva szokásos modorával reagál.*
- No mán... há mija franckarika vagyon he? Kopogtatni nem tudol?
* Majd csak felpillant. Éppen hogy. Na de hogy hol ül? Nos... a bolt egyik sarkába, lábait kinyújtva, enyhe terpeszben. A Péket ugyan nem zavarja, hiszen jól ismeri már az apót. Nem bántott az még senkit, és neki is mindig jól megfizeti a szolgálatait. Maga elé mindig terít egy kockás abroszt (piros-fehér) és azon eszi meg az étkét. Nomár... amikor bejön az új törp, istentelen káromkodással, felpillant az étkezésből. És ez elég is, hogy letegyen mindent a kis posztóra, felpattanjon, megtörölje nadrágjába a kezét (jó kovács szokás) majd oda kacsázzon.*
- Há Nézze mán meg a Mithrill szakállú és csillagfém szemű Szyl harciménje... há kit látnak szemeim... CSak nem a Sziklatövi? Há te meg hogyan a jó pokolba kerülöl ide he?
* Kérdi a kisöreg, miközben átöleli a másik mélynövésű sziklafit, és jól megropogtatja a csontjait egy amolyan igazi kovácsos ölelésben.*
- Há aztán mi van azzal a asszonnyal? Csak nem várandós? Há hogy a ménkűbe? Csak nem apró kővájókat akartok?
* Kérdi nagy, és barátságos mosollyal, amit ha lenne fényképező, a pék biztos hogy azon nyomban lefényképezne. *
- No... üjjé mán le ide, oszt meséljél mán, hogy hogy kerűtél ide no...
* Invitálja a törpét a saját "asztalához", majd oda kurjant a péknek.*
- No te meg fijam... hozzá még ide egy jó adag frissen sűt bucit, mert ha nem, én verlek addig, míg az nem leszel.*
Vissza az elejére Go down
Sziklatövi Nefellum

Sziklatövi Nefellum


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2011. Aug. 06.

Teurvas pékség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Teurvas pékség   Teurvas pékség I_icon_minitimeSzer. Aug. 10 2011, 20:21

*Lassan odapillant az asztalhoz ahonnan a köszöntés érkezett, és ha bár jól ismeri a hang tulajdonosát csak odapillant, hogy azért két kerek szemével is bebizonyítsa magának, hogy jó barátja Caragan ül az asztalnál. Sepriben a pékre hagyja a csomagolást, és komótosan elindul a terített asztal felé.*
-Szevasz komám, méghogy pulyákok, hát a kéne még elég oda a házisárkány nem kell oda még egy adag víjjogó dög is. Majd egyszer, ráérünk arra még. Amúgy meg a fene se tudja hogy mi üthetett belé, de valami édesre fáj mostan a foga. *Közben a csomagolt batyúk közül nekikezd egynek, eggyel több vagy kevesebb hát a fene se veszi észre, hogy hányat vitt vagy éppenséggel nem vitt haza.*
-Osztat felétek milyen milyen szelek fújnak? Ilyen esősek mint itt lentebb? Mert itt aztán cudar egy búskomor idő van barátom. *Arca hirtelen összerázkódik, belegondolván a mostani esőzésekbe.*
-Nekem higgyél, ha senki másnak nem, node mondom én komám, hogy beázott a műhelyem teteje. Énse tudom mikor lett feltéve az a tető oda a négy fal szegletire de sose egy csepp víz nem gyűtt be ottan. Hát mit szólsz hozzá, hogy a rosseb essen abba a lukba.
Vissza az elejére Go down
Szikladal Caragan

Szikladal Caragan


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2010. Nov. 21.

Teurvas pékség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Teurvas pékség   Teurvas pékség I_icon_minitimeSzer. Aug. 10 2011, 20:31

*Amikor amaz leül vele enni, és nekikezd a beszámolónak akkorát horkan a nevetéstől a törpe, hogy a kiflik megkocognak egymáson.*
- Jól mondod Ecsém... jól mondod... há aztán... ha mán annyira kívánós a sárkány, oszt téged ugráltat... mi a kutyafájáért nem dördíted úgy jó tisztessíggel nyakon? Há nehogy mán... hisze... a Törpe családba mindig a szakállas az úr. Vagy mán a nejed is viseli az arcszőrt e?
* Kérdi vigyorogva, majd csak beleharap egy csigába.*
- No nehogy mán... osztan szerinted idefe olyan hínye de csiricsáré idő va? Há mán a víz is rűgyet eresztett...oszt kezd kivirágzani. Olyan eső va, hogy éppe nem fúlok meg benne.
* Magyarázza heves gesztikulálással az öreg, noha ez nem teljesen igaz, hiszen csak két napja esik az eső. De ez már neki sok. Mégis csak a Morgó Bércben nevelkedett ahol aztán semmi eső nem volt.*
- Há most mongyad meg. Bejázott a kvártélyod födéme? A mán igen. Oszt nyurgával csinátattad, hogy ilyen csapnivaló munkát végzett? Me tisztességes Sziklafi úgy csinája meg a műhelyt, hogy az be ne ázzon... mongyuk ez nem is eshetett vóna meg a barlangokba... oszt... te mié gyöttél ki onnan?
* Kérdi a törpe még mindig széles vigyorra, miközben a pék meghozza a kért süteményeket.*
- Osztán mongyad mán nekem Pék uram... vajad van e hozzá? Me akko mán tejjel, és vajjal számojjad nekem a reggelinket.*
Vissza az elejére Go down
Sziklatövi Nefellum

Sziklatövi Nefellum


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2011. Aug. 06.

Teurvas pékség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Teurvas pékség   Teurvas pékség I_icon_minitimeSzer. Aug. 10 2011, 20:45

Azért ne higgyed, hogy az asszony otthon az úr, mert ő valójában hölgy, ez meg itt egy buci, csak hogy tisztában legyünk azzal, hogy mi micsoda. De azért megsúgom neked, hogy hzafelé benézek egy kis söröcskére a közeli ivóba, nehogy már feleslegbe sétáltam annyi sokat. *Mintha az az öt perc séta annyira megterhelő lenne, igazából ez az egész pékségesdi csak ürügy az ivászatra, bár hogy így felemlegette a törpe barátja is valószínűleg vette a lapot.*
-Jajj barátom nehogy azt higgyed, hogy az én műhelyem saját bejáratásű műhelyemé ázott be. Kellett nékem egy gép, ami nálam nem volt, ílyen nagy monstrum, osztat pedig olyan parányokat ont magából, hogy ókulláréval alig látom. Ezek meg úriak aztán flancolnak. *Rögtön magyarázza is kifelé magát a helyzetből, nehogy szégyenben maradjon a feje.*
-És komám meséljed csak el nekem, hogy miképpen is vannak ottan a dolgok a te műhelyedben? Megyen rendesen a szekér? Vagy ottan is meg kell dógozni aztán keményen a betevőre. Itten eléggé ergya a helyzet mert a gwuff belefingik a dolgokba és gondok vannak. *A konkurencia sosem volt Nefellum ínyére, miert ő azért megkéri a portékája árát, azok a pimasz kölykök csak egy nyúlpiszoknyival is lejjebb csippentenek az árakon már megnyertek maguknak pár vevőt.*
Vissza az elejére Go down
Szikladal Caragan

Szikladal Caragan


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2010. Nov. 21.

Teurvas pékség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Teurvas pékség   Teurvas pékség I_icon_minitimeSzer. Aug. 10 2011, 21:18

- Há na dehogyis... tudom ám én aztat amit köll. Hogy egy Törpe sose nem végez trágya munkát... há mán hogy a franckarikába ne mán... az első műhelyem nekem is úgy széjjel ment, hogy csak néztem, oszt tátottam a buciharapómat, hogy mija gwuff kénköves fingása történt ottan... aztán rágyöttem. Elkövettem aztat a hibát, hogy nyurgával építtettem a helyet... oszt úgy összedőt, mint a szent kőtáblák a nagy goblin invázió idején. No már... elég annyi hozzája, hogy fogtam egy jó rakat Misanari terméskövet a morgó bérbűl, oszt olyan műhelyet, meg házat építtettem oda, hogy megszólal... éppe hogy nem szószerint.
*Magyarázza a törpe, majd nagy vigyorogva figyeli társa szövegét.*
- Óhhh nekem megy abót. Bár aztat meg köll hagyni, hogy nem a tipikus fegyvereket készítem. De eztet gondolom tudod is. A Nagyok Nagyjátó tanútam a szakmát odahaza még serdülő pelyhesállú ifjútörpe koromba. Oszt az Égbűl lehulló acéldarabokbúl készítek a kalandoroknak fegyvert, meg vértet... amit éppe rendelnek. Oszt az ára sosem péz. Sokkal inkább szívesség. No meg persze... odadom nekik kipróbálásra fél esztendőre a fegyvert... de osztán vissza köll hoznijuk, mert ha nem, az visszagyün hozzám... de akko mán nem adom vissza. Érted gondolom. Hisze te is ottan tanútál nem messze aho én.
* Mondja vigyorogva a törpe, majd aztán csak ismét megszólal.*
- No osztan egyedül akarol inni e? Há nem tudod? Csak a Gwuff iszik magába...*
Vissza az elejére Go down
Sziklatövi Nefellum

Sziklatövi Nefellum


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2011. Aug. 06.

Teurvas pékség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Teurvas pékség   Teurvas pékség I_icon_minitimeCsüt. Aug. 11 2011, 18:04

-Nyúrgák, phe! *Förmed fel, miközben a padlóra köp.* -Hát hagyjon meg engem békiben a jóságos Anyánk nélkülük mert ihajj, nem tom tom miféle elfuserált népek azok. Na egy szó mint száz tényleg ergya egy munkát végeznek azok. Így van vagy nem igaz? *Magyaráz miközben a kendőbe csomagolja vissza a túrós batyukat.*
-Iszik a fene egyedül, csak lett vóna ottan valami ivócimbora vagy megragadom valaméjk karját osztan rángatom magammal pajtásnak. Nem kell ottan nyivákolni meg sírni, hogy cimborát találjon az ivásra az ember. Ellentétben kifürkésztem cseles észjárásommal hogy itten arra megy ki a játszma, hogy sert ihatnál te is. Ezért ha úgy tarta úri kedve kendnek velem tarthat. *Csap rá tenyerével az asztalra majd az ütközés hevében hirtelen elpattintja azt az asztal lapjától.* -Ha béfejezted ezt a díszes kis lakomát és felcuherungoltál akkor hát induljunk is ne a szavakat szaporítsuk, hanem a lépteket. *Azzal feláll az asztaltól, és az ajtó felé indul meg. *Hát a fene rákját egye meg, hogy ez még mindig esik. No de aztán szép jó napot kívánok a pék úrnak, a viszont látásra!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Teurvas pékség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Teurvas pékség   Teurvas pékség I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Teurvas pékség
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Zyar :: Zyar :: Arnos :: Kardion :: Kereskedő negyed-
Ugrás: