Zyar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zyar szerepjáték
 
FőoldalKezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Második emeleti tanácsterem

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Ialae A. Ssyn

Ialae A. Ssyn


Hozzászólások száma : 143
Join date : 2010. Jul. 31.
Age : 103

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeSzomb. Aug. 14 2010, 18:13

A tanácsterembe hosszú lépcsősorok és egy szőnyeggel borított folyosón keresztül lehet eljutni. Díszes, tölgyfa ajtó állja útját az erre igyekvőknek, s falai hangszigeteltek, hogy ha esetleg valami fontos dologról lenne szó, a kíváncsi, de illetéktelen fülek ne kerüljenek a tudás birtokába. (Hisz mint tudjuk, a tudás hatalom.)
Odabent kis, kerek asztal és körülötte puha, párnázott székek helyezkednek el a szoba közepén. Az ablak előtt vörös bársonyfüggöny van, körben pedig szobrok és festmények díszítik a helyet. Barátságos, de ünnepélyes és elegáns - más szóval senki nem érzi itt magát feszélyezve, de mégiscsak ott lebeg a levegőben az a hangulat, hogy döntést hozni jöttek...

Második emeleti tanácsterem Hvdmdu
Vissza az elejére Go down
Variam Ethas di Arminel

Variam Ethas di Arminel


Hozzászólások száma : 280
Join date : 2010. Feb. 15.
Age : 30
Tartózkodási hely : Kecskemét /Carantor -> Erhinnon

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeHétf. Aug. 08 2011, 00:06

Léptek hallatszódnak a szőnyeggel borított folyosón, az Árnyrózsák Házában. Egy fekete köpeny szántja a vörös textíliát, ahogy egy alak végiglépdel rajta. Járkálása közben néha-néha oldalához verődik egy kard, amely emiatt csattanó hangot ad ki magából. Aztán lassan kivehetővé válnak az alak arcvonásai is, így fény derülhet arra, hogy ki is ő.
Variam eme órában éppen Misanar palotájában jár-kel, hogy meglátogathassa annak újdonsült tartományurát, Liort. Utazása gyors volt és egyszerű; rubinköve segítségével áthelyezte magát Carantorból, Misanarba, a palota elé, hisz illetlenség lett volna, ha a palotában manifesztálódik. Ámbátor az őrök megpróbálták feltartóztatni, de mindhiába; csak a nevét mondta meg és már nyíltak is szét az alabárdok, hogy Carantor tartományurát átengedhessék.
Variam lassan lépdel, hisz dolga nem sietős. Előzetes megbeszélések alapján Lior a tanácsteremben fogja őt várni, hisz az a legalkalmasabb hely az üdvözlésre. Bár Liort úgy-ahogy ismeri (legalábbis úgy gondolja, persze van amit ő sem tud róla, és Lior sem őróla), de úgy gondolja, hogy nem árt, ha illő módon köszönti az új tartományurat.
Felnézvén a tölgyfaajtóra, egy gondolat suhan át Variamon. Egy gondolat, amely Ialae-ra emlékezteti, de nem sokáig rágódik ezen. Most az üdvözlés pillanata van.
Lassan előrelépvén felemeli kezét és hármat kopog a vastag faajtón. Reméli, hogy Lior hamarosan kinyitja, hiszen nem szeretne illetlen lenni és azonnal rárontani új társára. Épp ezért, kezeit összefogván várakozik a bebocsátásra.
Vissza az elejére Go down
http://www.zyar.atw.hu
Lior D'aquillon

Lior D'aquillon


Hozzászólások száma : 78
Join date : 2011. Aug. 06.
Tartózkodási hely : Jimelyn -> Árnyrózsák háza

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeHétf. Aug. 08 2011, 14:17

*Ami azt illeti, alabárdos őrök nem igen tartóztatták az újonnan érkezőt. Sőt. Feltűnhetett neki az a változás, hogy mintha a kúriának egy őre nem lenne. Itt ott néma csuklyás alakok surrantak végig a folyosókon, de azok sem tűntek felfegyverzettnek. Fekete csuklyás köpenyeik tompán zizegtek, ahogy végighaladtak esetleg a férfi mellett, csuklyával a szemükben, ám biccentve a másik nagyúrnak. Ők nem érzik úgy, hogy különösebben hajbókolniuk kellene, hiszen nem az ő uruk. Ki ki a maga dolga után sietett tovább. A tölgyfaajtót kicserélték egy másikra. Furcsa faragások vannak rajta. Általában nőalakok. Csuklyában, csuklya nélkül, félig macskaként, majd hold minta. Ősi még Variamnak is ismeretlen vésetek. Valószínűleg összefüggő szövegek.
Liorról nem sok tudása lehet a férfinek. Maximum annyi, hogy hirtelen tűnt fel az "árnyak közül", és véres leszámolást rendezett a kastélyban. Az előző tartományúrnő talpnyalói, kegyencei, testőrei, magiszterei... mindenki vérbe fagyva, kardélre hányva, hamuvá égve vagy átvágott torokkal végezte. Egy dolog biztos. Lior hadserege nem végzett félmunkát. És csak az öregek, és gyermekek maradtak életben. Mindenki más, férfi, vagy nő odaveszett. És a férfi radikális változtatásokba kezdett. Vasököllel sújtott le a léha népségre, aki a birodalomban tunyult. A rablóbandákat véres kézzel végeztette ki...nagyrészüket. Akiket még nem, azok valószínűleg nemsokára számíthatnak szomorú sorsukra. Hacsak nem adják meg megukat önként és kezdenek hasznos dolgokba, mint például a katonáskodás. Azonban az egyszerű emberek mégis áhítattal suttogják az új tartományúr nevét.
A kopogásra a férfi felpillant az asztal mögött. Pecsétgyűrűs ujja épp az asztalra terített térkép egy pontján nyugszik, majd csak felpillant a társaságát gazdagító kifejezetten egzotikus szépségre.*
- Keshuan. Menj. Tudod a dolgod. Add ki a parancsokat az Árnyrózsáknak. Álljanak készen, és várják a szavamat.
*Azzal vissza pillant a pergamenre, majd felgöngyöli, és a lány felé nyújtja. Amikor az távozik egy mellékajtón, akkor hátat fordít a bejáratnak, az ablakhoz sétál, és kifelé kezd bámulni rajta. Egy intésére megnyílik az ajtó, így engedve látni a belsőt, ami még az előző tulajtól teljesen eltérő. A kárpitok sötétek. Fekete-sötétkék-ezüst. A hold és az éjszaka színei. A festmények szintén egyediek. A szobrok is. Minden más lett. Ám az elrendezés ugyan az.*
- A Macskaléptű Szűz kísérje lépteidet Variam Ethas di Arminel. Hírül hozták a jöttödet. És... gondolom azért teszed tiszteleted, hogy megtudd, ki fia borja vagyok. Kérlek... kerüljük a nagy szavakat. Nem vagyok uralkodó családból való.
* Közli halkan, mégis tökéletesen hallhatóan. A szobában, mintha az árnyak is pulzálnának. Leginkább a férfi körül. Lassan megfordul. Talán kissé hatásvadász is a dolog. Hosszú haja szépen hátrafogva, fésülten. Elől a két fülénél madártoll lóg belőle. Fekete madártoll. Ruházata neki is a fekete-bíbor köpeny, amit itt ott inda motívumok tarkítanak. Nadrágja egy fekete bőrnadrág, a lábát egy acélberakásos bakancs borítja. Fegyver nem látszik nála, de ez nem jelenti azt, hogy fegyvertelen lenne. Az arcán furcsa fekete tetoválások. Ez is ismeretlen lehet a vendégnek.*
- Üdvözöllek. Lior D'akvillon vagyok.
* Zárja le a saját monológját.*
Vissza az elejére Go down
Variam Ethas di Arminel

Variam Ethas di Arminel


Hozzászólások száma : 280
Join date : 2010. Feb. 15.
Age : 30
Tartózkodási hely : Kecskemét /Carantor -> Erhinnon

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeHétf. Aug. 08 2011, 21:37

*Felnézvén az ajtóra, valamiért mégsem azt kapta amit várt. A régi tölgyfaajtó helyett egy teljesen új ajtót látott, különleges faragványokkal, ősi jelekkel. Mikor az ajtó kitárul, Variam belép, majd körbehordozza szemeit az új berendezésen. Ha meg is lepte, hogy egy teljesen új Misanari tanácsterem fogadja őt, nem látszik rajta. Az elrendezés bár ugyanaz, mégis van a helynek valami sötét vonzása, legalábbis Variam úgy érzi. És ez őt egyáltalán nem taszítja, sőt vonzza.
Mikor Lior megszólal, Variam elmosolyodik. - Neked pedig Elseren és Trenvator vigyázza néped. - *Köszönti viszont Liort, de nem épp a megszokott módon, ugyanis Elseren és Trenvator a legnagyobb démonnagyurak, akik bár kegyetlenek, mégis könyörületességükről híresek. Épp ezért mondta kettejük nevét, meg hát más is benne van a dologban... - Tehát hírül hozták? Nem is lepődtem meg. Zyarban gyorsan terjengenek a hírek, ne meg persze egy tartományúr mindig legyen jól informált, nemdebár? - *Hideg mosollyal arcán ráz kezet Liorral, ő is bemutatkozik hivatalosan, majd amikor Lior kijelenti, hogy nem uralkodó családból való, akkor halkan elkuncogja magát. - Kedves Lior... Zyar utolsó, 63 évig uralkodó királya, Gremanor se volt uralkodó családból való. Mondhatni a nép választotta őt. Az más kérdés, hogy te egész... másképp kerültél Misanar trónjára, de nem kell uralkodói családból származni. A lényeg a vezetői készség, ami úgy látom, hogy megvan benned.
*Variam jól megnézi magának Liort. Furcsa figura, az szentigaz, de ő maga se egyszerű szerzet. Épp ezért nem tesz megjegyzést se Lior külsejére, se arra ami kisugárzik a férfiból. Már ami kisugárzik... Úgy látszik épp úgy védi magát, mint Variam, de efelől Carantor tartományura csak találgatni tud. - Amúgy kedves Lior, a módszereid... hát hogy is mondjam... Szimpatikusak nekem. Olyanok mint az enyémek. Azaz majdnem olyanok. Gyorsak és hatékonyak. Úgy bántál el a banditákkal, ahogy én a kalózokkal szoktam. Teljességgel egyetértek a módszereiddel, bárki bármit is mondjon majd.
Viszont meg szeretném kérdezni, hogy nem ülünk-e le, ugyanis van pár dolog amit meg szeretnék beszélni veled. Pár fontos dolog, ami nem tűr halasztást, és még a tartományvezetői gyűlés előtt szeretnék sort keríteni rá. *Kérdezi Variam, majd várja Lior válaszát. Ialae ideje alatt talán megtette volna, hogy bejön és leül, hiszen az elf harcosnő megengedte volna... talán. De Liornál nem lenne illendő ilyen udvariatlansággal kezdeni. Meg hát, ugye ő se örülne neki, ha valamelyik társa egyszer csak az irodájában ülne feltett lábakkal és úgy köszöntené...
Vissza az elejére Go down
http://www.zyar.atw.hu
Lior D'aquillon

Lior D'aquillon


Hozzászólások száma : 78
Join date : 2011. Aug. 06.
Tartózkodási hely : Jimelyn -> Árnyrózsák háza

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeKedd Aug. 09 2011, 14:03

*A férfi köszöntését egy bólintással nyugtázza, majd a bemutatkozást is. Amikor viszont az előző királyról esik szó, csak felcsillan a szem.*
- Valóban valóban.A jó öreg Gremanor. Milyen csúnya vége is lett az egyesített királyságnak... Chhh chhh. Van aki olyan hibát követ el, amit nem lehet visszájára fordítani. Akár csak szegény Ialae "úrnő" is.
* Az utolsó mondatban érződik egy erős cinizmus. Egy egészen enyhe arrogancia. Hogy miért? Nos az mindjárt hallható is a Tövismester szájából.*
- Az olyan mérvű tespedt tunyaság, ami mocsaras állóvízzé változtatta ezt a csodaszép kis folyót, nem tűrhető dolog. Legalábbis az én szememben nem. Amit Misanarból ki lehet hozni... milliószor több, mint amit az elf ki tudott.
* Közli komolyan, majd amikor a férfi a módszereit említi, csak kissé megvonja jobb szemöldökét, ívesen.*
- Hiszen én csak úgy bántam velük, ahogy ők a néppel. Kegyetlenül. Ami azt illeti... ha vasököllel kormányoz az ember, akkor egy dolgot meg kell tanulnia. Hogy csak is igazságosan, és következetesen kormányozhat. Ha valaki tojást lop, nem vágathatja le a kezét, ha egy gyilkosságot meg csak vesszőfutással büntet nem igaz? Én vallom azt, hogy a bűn eltörlésének módja nem feltétlen a kegyetlenségbe kerül. Azonban a kegyetlenség az elején elengedhetetlen, hogy az emberek megtanulhassák merre hány méter. Nem kedvtelésből végeztettem ki a haramiákat. Jobb szerettem volna, ha beállnak zsoldosnak. De... a tárgyalásaink kudarcba fulladtak, amikor dobozban küldték vissza a követem jobb kézfejét. Akkor szabadították ki a kísértetet a palackból. No de...
* Int a szék felé, hogy a férfi nyugodtan üljön le. Majd ő maga kiszól az egyik ajtón.*
- Maya! *A kiáltásra egy egzotikus, szép, és nagyon formás tizenévei végén járó lány lép be.* - Hozz egy kancsó Phiarlani Jégborostyánt. * Majd amikor a lány visszatér a metszett ametiszt kancsóval, benne az így kékesen lötykölődő itallak, leteszi az asztal közepére. Két kelyhet vesz elő, ami azonban érdekes módon, fekete kőzetből (ónix) metszettek értő kezek. Maga tölt a férfinak egy kehellyel, majd magának is, aztán leül. Szembe a másikkal. Ujjai hegyét maga előtt összeilleszti, és úgy pillant afölött át a másikra.*
- Hallgatlak. Mi fontosat szeretnél velem megbeszélni a tanács előtt. Tényleg kíváncsivá tettél. Miben állhatnék én, frissen "megválasztott" tartomány úr a Te segítségedre?*
Vissza az elejére Go down
Variam Ethas di Arminel

Variam Ethas di Arminel


Hozzászólások száma : 280
Join date : 2010. Feb. 15.
Age : 30
Tartózkodási hely : Kecskemét /Carantor -> Erhinnon

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeSzer. Aug. 10 2011, 15:53

- Azért ne feledjük, hogy Gremanor király volt az, aki kijelölte az első tartományurakat. És nem mellékesen nem azért halt meg, mert eltunyult, hanem mert megölte Grophetion, aki történetesen ennek a tartománynak volt az ura. Na persze nem Misanart akarom ezzel becsmérelni, ilyenről szó se essék, csak érdekességnek szántam. Bár a királyok közül Drake hadúrt tartom úgymond "példaképnek", ugyanis ő úgy halt meg, ahogy az királyhoz illik; társaival vállt-vállnak vetve, küzdve érte a dicső halál a harcmezőn. * Fejti ki Variam gondolkodását, majd mikor Lior rátereli a szót a kegyetlenségre és a volt tartományúrnőre, enyhe mosolyra húzódik a szája.
- Ebben teljesen igazad van Lior. A kegyetlenség büntetése csakis kegyetlenség lehet. Carantoron én is vasököllel, de igazságosan uralkodom. A kalózok megkapják méltó büntetésüket, kegyelmet csakis a csecsemők és a nyolc esztendő alatti gyermekek kaphatnak. A kalózok hullámsírba juttatják tengerészeinket, kiknek családja már szinte könyörög az elfogottak haláláért. Kérdem én, miért ne kapják meg? Viszont örülök, hogy megláttad a tartományodban rejlő lehetőségeket. Én is igyekszem Carantorból a legtöbbet és még annál is többet kihozni.
*Variam ezzel befejezettnek találja mondandóját. Mikor Lior int neki, hogy leülhet, lecsatolja kardját, a széknek támasztja és lehuppan rá. Kényelmesnek találja, valamiért kényelmesebbnek, mint azokat amik Ialae idejében voltak. Vagy tán csak a látszat... Ki tudja? - Amúgy én is most fogom átrendezni a tanácstermemet. Pár új szobor lesz benne, és festmények Zyar összes királyáról és tartományuráról, és természetesen nagyobb hősökről. *Jegyzi meg érdekességként.
Mikor kitöltik az italt az ónix pohárba, megköszöni, és felemelve azt megszólal: - Hát akkor Misanar új tartományurára. Uralkodásod legyen hosszú és dicsőséges! *Majd belekortyol italába, amit felettébb ízletesnek talál.
- Nos, akkor térjünk a tárgyra. Hogy miben tudnál a segítségemre lenni? Úgy tudom te is adsz valamit a katonaságra, ahogy én. Hiszen tudhatod, hogy Carantort szinte katonaállammá tettem. Kötelezővé vált a szolgálat, légiókat állítottam fel, az emberek pedig büszkék őseikre, ezért szobrokat emeltek a tereken és parkokban a tiszteletükre. Mondhatni a tanács után a katonaság a legszervezettebben működő dolog Carantorban. Legalábbis eddig úgy néz ki, hacsak a tanácson meg nem nyirbálják ezen dolgokat társaink. Bár kétlem, hogy ez megtörténne.
Na de a lényeg, amiből mindjárt kettő is van: Az első, hogy nemrég vesztettem el egy felderítő csapatomat az ermedori Villemar hegységben. Egyikük sem tért vissza. Úgy gondolom, hogy a Tartományvezetői gyűlés után elindítanám a következőt, viszont segítségedet kérném pár emberrel, akik konyítanak valamicskét a hegyekhez; ugyanis az én fiaim tengerészek, szárazföldiek és erdeiek, mégis oly lelkesedéssel vállalták, hogy nem tagadhattam meg tőlük az utat.
A másik, amiért megkerestelek, az egy katonai együttműködés. Nem arra gondolok, ami a tartományok között alapból is megvan, hanem arra, hogy egy-egy kiképzőt úgymond "elcserélünk". Ezt értem úgy, hogy a kiképzőink révén pár más fortélyt, - ami természetesen nem egyedi és nem titkos - megtanulhatnának az embereink. Nos?
*Variam mondandója befejeztével újra belekortyol italába és várja társának válaszát. Ő természetesen nem kihasználni akarja-e helyzetet, hanem őszintén örül, hogy egy másik hadseregközpontú tartományvezető a társa. Legalábbis ő így tudja...
Vissza az elejére Go down
http://www.zyar.atw.hu
Lior D'aquillon

Lior D'aquillon


Hozzászólások száma : 78
Join date : 2011. Aug. 06.
Tartózkodási hely : Jimelyn -> Árnyrózsák háza

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeSzer. Aug. 10 2011, 17:18

- Ami igaz az igaz. Ő volt az. De... ilyennek is lennie kellett, hogy ma mi lehessünk itt. Nem igaz? Vagy ha nem így lenne, akkor mi kezdhetnénk a változtatást azzal, hogy fellázadunk a király ellen, és... Nos... az történik, ami itt is történt az én esetemben.
* Közli cseppet mosolyogva Lior, majd az ujjait kicsit megmozgatva, de nem szétválasztva egymástól hallgatja a férfit. Képek, és szobrok királyokról, hősökről.*
- Ebben az esetben... ha hősökről akarsz szobrokat, ne a történelemben keresgélj kedves Variam. Sokkal inkább nézz szét az utcán dolgozó emberek között. Mert nekünk természetesnek tetszik... de a gyerekek szemében hős egy kovács, aki jó kardot készít. A feleség szemében hős a férje, aki kardot ragad, és megvédi a családját. Egy hajadon szemében hős az a fiú, aki kiáll érte a többi suhan ellen. Egy kisgyerek szemében hős a kutyája, aki elkerget egy patkányt. Ezeket mérlegeld végig, ha IGAZI hősöket akarsz, és nem csak álszent képmutató harcosokat. Legalábbis én így látom. No persze... mindenkinek meg vannak a maga hősei. Én személy szerint az embereket látom hősnek, akik próbálnak hinni abban, hogy amit teszek az jó.
* Közli komolyan, belekortyolva a finom édes jégborba. Majd csak halkan leteszi a kelyhet, és végig hallgatja az első opciót, amit a férfi előállít. A hegyekben jártas kísérő. Nos... az ő emberei között nem sok olyan akad, olyan kiemelkedően ért a hegyekhez... elvégre náluk is egy nagy hegylánc van, de oda sem nagyon mennek a paktum értelmében. Ők békén hagyják a törpéket, és csak akkor szólnak nekik, ha nagy a baj, cserébe a törpék is békén hagyják az embereket. Szikladal Rhonin Thán nagyon megértő, és készséges volt az együttműködésre Liorral. Azonban egy név eszébe jut, aki talán segíthetne a férfinek.*
- Nos... jómagam nem igen tudok neked olyan ember kölcsönözni, aki segítségedre lehet. Az én embereim egyszerű lelkek. Nem értenek a hegyekhez, csak az épületekhez, és az erdőkhöz ért... de... van egy személy, aki segítségedre lehetne. Kardionban lakik. A kereskedők negyedében. Egy kovács. De nem akármilyen. Talán már hallottál róla. A neve Szikladal Caragan. Bár kétlem, hogy túl sokat mondana neked a Szikladal név... de talán a kovácsról már hallottál.
* Mondja a férfi halkan, kissé elgondolkodva. Nem. Ő valóban nem tud segíteni többet. Talán felderítőket küldhet... de azok is valószínűleg ugyan arra a sorsra jutna, mint a vezértárs emberei. És nem is nagyon akar hasznot húzni a dologból. Ami ott van, legyen csak a megtalálóé. Neki nem sok szüksége van rá. Majd jön a következő dolog. A fegyverzés, és a katona birodalom. Itt felteszi a kezét, mint egy tiltakozóan.*
- Óhhh nem. Az én birodalmam nem katona birodalom. Nagy a seregem, és az embereim is elég képzettek. De ennyi, és semmi más. Azonban... mondasz valamit azzal, hogy talán be kéne vezetni a kötelező katonai szolgálatot... legalább hogy fegyveres tudása legyen az egyszerű embereknek is. Nos... Vriam... adtál egy remek tippet. Ez remek. Nagyon remek. Ha gondolod... egy kiképzőt tudok neked kiutalni... azonban ne számíts csodára. Az én embereim nem a vértes, és nehéz harcmodor tudói. Sokkal inkább könnyű fegyverzet, és gyors mozgás mesterei. Mondhatni... harcművészek. Ezzel tudok neked szolgálni.
* Mondja a férfi egy mosollyal, majd csak amolyan "sajnálom, ennyit tudok tenni" mozdulattal széttárja a kezeit.*
- És... miből gondolod, hogy a tanácson majd meg szeretnék kurtítani ezen jogainkat? Már... a hadi dolgokra gondolok. Volt már erre példa, vagy próbálkozás? Mert abban az esetben biztosra veheted, hogy téged foglak támogatni. Azonban szavamat nem adom. Az én elveim szerint... én csak és kizárólag a mérleget egyensúlyba hozó nyelv lehetek. Saját érdekeimben nem dönthetek. Azonban ha valami kisebbségben van, kötelességem oda állni, és segíteni. Ezt diktálja a Hitem.
*Közli halálosan komolyan.*
Vissza az elejére Go down
Variam Ethas di Arminel

Variam Ethas di Arminel


Hozzászólások száma : 280
Join date : 2010. Feb. 15.
Age : 30
Tartózkodási hely : Kecskemét /Carantor -> Erhinnon

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeSzer. Aug. 10 2011, 19:49

- Végső soron igazad van. A hősökről úgy gondolkozom ahogy te, de a népem egyöntetűen őket látja hősnek. Például Asturiem Bhelakot az elfet, aki kalózok ellen védte Erhinnont és úgy esett el. Vagy ott volt Calcryx Arion az a tábornok, aki győzelemre vitte a tengeri flottát a kalózokkal szemben. És így tovább. Ők mind hősök a nép szemében. Az egyszeri hősök természetesen ugyanúgy azok, mint Calcryx vagy Asturiem, csak sajnos nem hallunk sokat felőlük. Pedig hidd el szobrot emelnék tiszteletükre azoknak akik családjaikat védik hősiesen, vagy akik megvédelmezik az ártatlanokat.
*Variam mondandója befejeztével újfent belekortyol a jégborba. Tényleg ízletesnek találja, ezt meg is említi Liornak. Viszont mikor tartományvezető társa ajánlja neki Caragant, felcsillan a szeme.
- Természetesen hallottam a törpéről. Vele szeretném elkészíttetni az Orkángárda teljes fegyverzetét. Tehát őt ajánlod? Nagyszerű. Mikor ott járok akkor meg is kérem rá. Köszönöm szépen a segítséget.
*Variam lassan kortyolja jégbora utolsó cseppjeit, majd a kelyhet leteszi az asztalra egy félhangos köszönöm kíséretében. Nézi az ónix kelyhet, szinte elmerül gondolataiban, melyekből Lior zökkenti ki.
- Nem is arra akartam kilyukadni, hogy katonaállam lenne Misanar, csak úgy tudom, hogy te is adsz a hadseregre. Sejtéseim van olyan közöttünk aki épphogy csak foglalkozik a hadászattal. Bár ki tudja. Szóval akkor jó tippet adtam neked. Örülök neki. Nos én úgy vezettem be, hogy minden 19 éves férfi köteles szolgálni három hónapot valamelyik légiómban, ahol elsajátítja a fegyverkezés alapjait és ezzel bármikor hadra foghatóvá válik. A nőket is megkérdeztük a dologról -nekik volt választásuk- de ők nem kívántak ezzel élni, inkább maradtak a házimunkánál és a gyermeknevelésnél, amit teljességgel megértek. Hiszen a nő dolgai ezek, de nem tagadhattam meg tőlük a lehetőséget; ki tudhatta akkor, hogy élni kívánnak-e ezzel, vagy nem? Ha kerek perec kijelentem, hogy márpedig a nők maradnak otthon, akkor lehet, hogy megsértődtek volna. Ha azt jelentem ki, hogy a nők indulnak, akkor pedig azért is megsértődhettek volna. Épp ezért kérdeztük meg a nőket a Carantori Futárok segítségével. És nemet mondtak, bár ez nem üt szíven. Épp elegen vannak a férfiak is.
Ami a kiképzőt illet, köszönöm. A könnyű harcmodor oktatása jól jönne, ugyanis légióim zöme nehézfegyverzettel bír. Ami pedig a kiképzőket illeti, nos felsorolom, hogy mik közül választhatsz: Könnyűgyalogság, nehézgyalogság, könnyűlovasság, nehézlovasság, lovasíjász, ostromló. Ezek közül vannak olyan típusok, amik különböznek a többitől, például a 7. légió és 11. légió is nehézlovas hadsereg, de a különbségek köztük, hogy a 11. légió már teljes nehérvértezettel bír, míg a 7. tagjai csak könnyűvértezettel ülik meg lovaikat, igaz azokon is van már lópáncél. A könnyűgyalogosok között csak kiképzésben van különbség, például a 3. légió hidegvérűbb, mint az első, ugyanis a Csonterdőnél szolgálnak. Kérsz részletesebb tájékoztatást a légióimról, vagy így is jó neked? Mert ha választottál, akkor akár azonnal ide is hozhatom a kiképzőt.
*Variam miután befejezte kifejtését, egy kicsit kinyújtóztatja magát. Eszébe jut, hogy nem tett említést a Fakó Légióról, de nem is fog. Az az ő ütőkártyája, amit vészhelyzetben fog csak kijátszani. Rajta kívül csak a Katonai Tanács tud arról, hogy létezik, épp ezért tartja teljes titokban. Élőholtak tömkelege egy zászló alatt... nemhiába, Variam nekromanta és...
- Hogy miből gondolom jogaink megkurtításáról szóló észrevételemet? Nos... nem is tudom. Példa még nem volt rá, de ahogy ismerem Jonash-t ő békeszerető ember, és nem biztos, hogy támogatni fogja az ilyen mérvű fegyverkezést. Na meg az is szöget üthet a fejébe, hogy Carantor esetleg el akarna szakadni Zyartól ekkor sereggel, márpedig ez képtelenség. Legalábbis amíg én vagyok Carantor ura. ~és az bizony nem kevés idő lesz...~ - Eziránt csak sejtéseim vannak, de szerintem Jonash kardoskodni fog a fegyverkezés ellen, és nem tudom, hogy Javier hogy fog fellépni. De köszönöm, hogy mellém állsz, természetesen az én segítségemre is számíthatsz. Én is így vallom, hogy ha valaki kisebbségben van azon segíteni kell, hogy a mérleg egyensúlyba kerüljön.
Viszont felvetnék egy másik témát. Hogy megy az uralkodás? Milyenek voltak az első napok? Tudod ezeket azért kérdem, mert a tanács is fogja kérdezni, de én kíváncsi vagyok. Ha szeretnéd, akkor én is mesélek majd az első napokról.
Vissza az elejére Go down
http://www.zyar.atw.hu
Lior D'aquillon

Lior D'aquillon


Hozzászólások száma : 78
Join date : 2011. Aug. 06.
Tartózkodási hely : Jimelyn -> Árnyrózsák háza

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeSzer. Aug. 10 2011, 20:20

* A férfi beszél, és bizony kihagy ezt azt a mondandójából. Mint az élőholt légió. No nem mintha Lior akár egy szót is elárult volna az Acéltövisekről. Nem is áll szándékában. Az ő hadserege egy kirakat hadsereg. Ami ettől függetlenül jólképzett. De egy város elfoglalását nem ezzel oldana meg az holtbiztos. Az Árnyrózsák hadát vetné be, amit ő vezetne személyesen, és kedvenc testőre, és hadnagya, Keshuan. tökéletes falmászó csapat, mágikus pengékkel felvértezve. Az Árnyak leple alatt osonva, bármilyen védelmet kijátszva. No de persze... ehhez is a kellő előkészületek kellenek. Ki tudja Misanar elfoglalását is mennyi ideje szervezték már.*
- Ami azt illeti... szerintem a nehéz vértes gyalogság lenne az ideális az én seregem felállításához.
* Na persze. Az ő nehéz vértes serege Sepharion, a Nap atya támogatását élvező máguslovagokból áll. Legalábbis a nagyobb sereg. Amit nagyrészt ugye a köznek van mutatva, az egy klasszkus lovagokból, íjászokból, és gyalogosokból felállított csapat. Semmi közül az acéltövisekhez. Ha valaki igen mélyre akarna nyúlni, annak az Árnyak házában kellene kutakodnia. De arra a kis toronyra senki nem gondol. Hiszen az csak egy fogadó ház, és ispotály.*
- Nos... ami azt illeti... az első időszakom mondhatom hogy kellemes volt. Bár azóta a várost kettészelő utat, amin valószínűleg magad is végig jöttél, átkeresztelték. Az lett a neve, hogy a "reszkető léptek sétánya". Mit mondjak... nem épp arról akarok elhíresülni, hogy mekkora kegyetlen állat vagyok... bár ez nem valószínű, hogy bekövetkezik... de ugyebár... a városon kívül hajtatom végre a halálos ítéleteket... és ezen az úton kísértetem, vagy éppen kísérem végig a latrokat. És amikor már tudják mi vár rájuk, nem kissé reszket a lábuk. Gondolhatod. Bár gondolom... ez neked is ismerős dolog.
* Mondja egy csepp mosollyal a férfi. Azután csak ismét felveszi a kupáját, és kikortyolja belőle a maradékot, majd megemeli a kancsót, jelezve, hogy szívesen újra tölt a vendégnek, ha az ezt kívánja.*
- Az emberek... elfogadnak. Van aki még hiányolja a régi úrnőt, mert hogy mostmár munka van... a nemesség is morgolódott, hogy feloszlattam a tanácsot. De én nem vagyok hajlandó hajlongani egy csoport olyan ember előtt, aki mást sem néz, csak a saját zsebét. De aztán egy két verés után rájöttek, hogy nem érdemes lázongani. Igen. Diktatórikusan kormányzok. De legalább a nép jól fog élni, és ezt ők is látni fogják pár év múlva.
*Magyarázza a férfi, majd csak hátradől.*
- Terveim között szerepel az oktatás reformálása is. Többek között. Valamint a nép javát szolgáló szórakoztatást sem ártana létrehozni. Mert... ez a nő, még egy nyamvadt színházat sem hozott létre. Elég bosszantó a tudat.
* magyarázza komolyan a férfi.*
- Hosszú évekkel vagyunk lemaradva. És ezt minél hamarabb fel szeretném zárkóztatni. No meg... a törpékkel való tárgyalásaim is eredményhez vezettek... vagyis... hát... békés egymás mellett élésre.*
Vissza az elejére Go down
Variam Ethas di Arminel

Variam Ethas di Arminel


Hozzászólások száma : 280
Join date : 2010. Feb. 15.
Age : 30
Tartózkodási hely : Kecskemét /Carantor -> Erhinnon

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeSzer. Aug. 10 2011, 21:18

*Természetesen úgy látszik, hogy Liornak is vannak "ütőkártyái" amiről Variam nem tud, de hát ez mindig így van. Ha minden lapját kiteregeti valaki, akkor semmi meglepetés nem marad a kezében. Márpedig az végzetes hiba.
- Nos, akkor nehézvértes gyalogság. Figyelmeztetlek, hogy kiképzőim között nincs olyan, hogy jó vagy rossz. Mindegyik magas fokon képzett, harcoltak Colinos ellen az én oldalamon. Teljes mértékben megbízható és dolgukat értő személyek. *Variam miután ezeket elmondta még meghallgatja Lior többi mondandóját, amikre természetesen válaszol.
- Sajnos nem jöttem végig az úton, ugyanis mágiával helyeztem át magam a palota kapuja elé. De nem fogom elmulasztani a sétát, kíváncsi vagyok rá. És igen, tudom, hogy milyen. Viszont én a városban hajtom végre a kivégzéseket, ugyanis ez a nép akarata. Látni akarják azoknak a halálát, akik szenvedést okoztak nekik. Ó köszönöm, kérek még egy kupával. Igazán ízletes. *Jegyzi meg Lior újabb kupára való felkínálására. - De visszatérve a tárgyhoz; akkor a szokásos első napjaid voltak. Igaz, neked könnyebb dolgod volt, legalábbis egy hajszálnyit... nekünk újra kellett építenünk egész Zyart, viszont neked pedig el kell fogadtatnod magad a néppel. Hát... az sem egy könnyű dolog. Gondolom főként az elfek siratják vissza úrnőjüket. Az oktatáshoz azt fűzném, hogy teljes mértékben egyetértek ebben, ugyanis a népnek ész kell. A szórakoztatás pedig... hát igen, a színházak... Jelenleg nálam is építésben van egy, méghozzá Erhinnon központjában. A társulat kiképzése jelenleg is tart, régebbi mesterek okítják őket. Mondhatni én megszállottja vagyok a művészeteknek.
A törpékkel való tárgyalásaid ügyes húzások voltak, én ugyanezt az orkokkal tettem. Nem is sejtheted, hogy mennyi akad belőlük Carantorban. Amikor felvettem őket légióimba, amikor megtettem tábornoknak egy igen nagy képességű katonát; nos akkor megbékéltek és drasztikusan csökkent Carantorban az ork bűnözők száma. Persze a legtöbb a bitón végezte, de ezek után egymás után álltak be a légiókba, hogy társaik oldalán harcolhassanak.
Diktatórikus kormányzás... én is azt teszem. És a népnek ínyére van. A tanács Carantorban nem is létezik. Egyetlen tanács van, azt pedig tábornokaim alkotják, melynek élén én állok. A Carantori Katonai Tanács az, ahol megvitatjuk a légiók ügyeit, de írásba lett foglalva, hogy a köznéppel nem foglalkozhatnak. Az mondjuk úgy, az én dolgom. Akik pedig nálam a saját zsebeiket nézik, rövid úton száműzetnek a Csonterdőbe. Szerintem hallottál róla... élőholtak minden fele. Nekem tökéletes hely, én aztán jól megvagyok a holtakkal, sőt... de akik odakerülnek... nos azok nem sokáig élnek. Mármint... élnek de mégse. Az erdő részeivé válnak.
*Variam befejezvén mondanivalóit, benyúl zsebébe és egy kis márványkeretes tükröt húz elő abból. - Remélem nem bánod, hogyha értekezek a kiképzővel és rövid úton idehozom. Akivel kapcsolatba lépek, csak az én arcomat látja, a környezetet nem. Azt csak én. *Szólal meg, majd a tükröt lefekteti az asztalra, és egy intésére örvényleni kezd. Mikor az örvénylés véget ér, egy szoba válik láthatóvá, mely puritán van berendezve, egyedül csak a kandalló előtti fotel a kényelmes, még az ágy is kemény szalmával van megtömve.
Egy ork rohan oda a szobában lévő tükörhöz, majd letérdel és megszólal: - Variam nagyúr? Mit kívánsz tőlem? *Szólal meg az ork, név szerint Grakk Glamm, a 4. légió tábornoka. - Nos Grakk, szeretném ha beüldenéd a fiadat Gurshakot. Jelenjen meg a kardjával és eszével, ugyanis feladatom van számára. Hamarosan újra láthatod, de nem tűr halasztást a dolog. Amint belépett, kérlek menj ki. A mondanivalóm csak rá tartozik.
- Értettem nagyúr! * Grakk szalutál és azonnal elrohan. Nem telik bele 6 perc és egy Grakkhoz hasonlító, ámde fiatalabb ork jelenik meg a tükör előtt. Hátán egy hatalmas pallos díszeleg. Letérdel és megszólal: - Rendelkezz velem Variam nagyúr.
- Feladatod van. Misanar tartományura, Lior D'aquallion kiképzőt kíván a nehézvértes hadseregének. Téged ér a megtiszteltetés, hogy eljöhess és ahogy mondani szoktad "gatyába rázd a kompániát".
- Őszintén köszönöm uram. Mikor indulok?
- Most azonnal. Lior nagyúrral még egyeztetek és a többit itt tudod meg. Áthozlak mágiával ide, a kapu elé.
- Értettem nagyúr. *Az ork szalutál, majd letérdel újfent: - Üdvözletem Lior D'aquallion nagyúr. Megtiszteltetés, hogy az ön seregének kiképzője lehetek. *Bár Variam egy szóval se mondta, hogy Lior ott van vele, az ork valamiért megérezhette, és kötelességének eleget téve, üdvözölte a tartomáyurat. - Na akkor készülj Gurshak. Aracen amec! *És ahogy Variam kimondja e szavakat, Gurshak lassan eltűnik a szobából. - Visszajöhetsz Grakk! *Szólal meg Variam zengő hangon, amit az ajtótól tisztes távolságra álló tábornok természetesen meghall.
Az örvénylés eltűnik, Variam pedig visszarakja a tükröt a zsebébe. - Remélem ő megfelelő lesz.
Vissza az elejére Go down
http://www.zyar.atw.hu
Lior D'aquillon

Lior D'aquillon


Hozzászólások száma : 78
Join date : 2011. Aug. 06.
Tartózkodási hely : Jimelyn -> Árnyrózsák háza

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeSzer. Aug. 10 2011, 21:37

* Amikor a férfi elmondja amit kell, Lior csak biccent. Mára már nem kíván a város ügyeivel foglalatoskodni. Azonban a hadserg kiképzésének égtő kérdése még előtte áll. És Variam pedig rendelkezik az övéivel. Tükör, párbeszéd, majd az ork.*
- Nincs ellenemre, hogy egy ork legyen a kiképző. Nincs bajom más fajokkal. Én nem gyűlölök senkit, és semmit. Ami az elfeket illeti... van aki siratja a " Csodák úrnőjét" ahogy ők nevezik. De van olyan aki azt mondja, hogy kell ez a váltás. Nem bánom. Az íjász seregemet ők alkotják. Képzelheted... elf íjászok. A legtöbb hadúr álma. No de... nem is ez a lényeg... nem szoktam bevetni őket, csak ha nagyon kell. Tehát... Köszönöm a dolgot. Ígérem jó dolga lesz, és hasonlóan felkészült harcost fogtok kapni. Azzal a férfi csak megemeli a hangját.*
- Sheara! Leányom! Gyere be.
* Azzal nemsokára egy vörös hajú, sápadt félelf lép be. Arca csodaszép. Termete sudár, és mindene a helyén. Tökéletesen a helyén. Lior szinte szeretettel pillnat rá.*
- Variam Nagyúr... bemutatom neked Sheara D'akvillont, a lányomat. Őt adom szolgálatodra, hogy megtanítsa az embereidet amire kellhet. Ha szeretnéd, bizonyítja a tudását most és azonnal.
* Majd a lányra néz.*
- Leányom. Variam nagyúrral tartasz. És kiképzed az osztagát amelyiket mondja. Tudod, mit kell tanítanod. És azt fogod.
* A lány kemény tartásban áll végig, majd csak egy erős biccentés, és kedves, selymes hangján szól.*
- Úgy lesz apám. * Majd a férfi felé fordul.* - Nagyúr... rendelkezz velem.
* Majd Lior intésére kisétál a teremből.*
- Mire indulsz, készen fog állni ő is. Ne féltsd. Nem lesz baja. Erős lány.
* Mondja félmosollyal.*
Vissza az elejére Go down
Variam Ethas di Arminel

Variam Ethas di Arminel


Hozzászólások száma : 280
Join date : 2010. Feb. 15.
Age : 30
Tartózkodási hely : Kecskemét /Carantor -> Erhinnon

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeCsüt. Aug. 11 2011, 21:26

- Örülök, hogy nincsenek előítéleteid a nem humán fajokkal szemben. Hidd el Gurshak kiváló katona. Látszik rajta, hogy egyszer átveszi az apja helyét. És láttam harcolni is... mit ne mondjak, ha ketten együtt az apjával küzdenek, akkor olyanok, mint egy forgatag. Colinos emberei volt, hogy menekültek előlük.
*Jelenti ki büszkén Variam. Lior talán érezheti úgy, hogy sokat árult el katonáiról, de ezek csak apró morzsák. Valójában Gurshak és apja tényleg olyanok, mint egy hurrikán; de Grakknak van egy különleges képessége is, amit ha bevet harc közben... akkor tényleg kő kövön nem marad. Ugyanis Variam nem az a fajta, aki tábornokaival a tervezőasztalnál ül harc közben; azt a harc előttre tartogatja. Utána velük együtt berohan a csatába, hogy kivegye abból a részét. Ez és erős stratégiái vezették győzelemre őt, több csatában Colinos ellen; ugyanis bizton kijelenthetjük, hogy Variam nagy stratéga, mindent gondosan megtervez, és sosem hagy semmit kicsúszni a keze alól. Ha egyik terve nem sikerülne, akkor jön a következő és a következő. És így tovább a győzelemig. Kevés veszteséggel, nagyobb károkozással.
De legbüszkébb az egyéni seregeire, mint a Zamjan Csatamágusok, az Evingram Számszeríjászok, az Orkángárda, a Glemol Lovagjai és a Vészhozók. Ők a legjobbak mind közül, na meg persze a Palotaőrség. A légiók lényegében a fősereget alkotják, ha nagy távlatokban nézzük.
Mikor Lior bemutatja Variamnak a lányát, az megköszörüli a torkát és megszólal: - Üdvözletem Sheara. Köszönöm, hogy kiképzed a seregem egyik osztagát. Neked pedig Lior, külön köszönet, hogy lányodat küldöd. Megtisztelsz vele. Sajnos nekem nincs gyermekem *itt Variam arcvonásai észrevehetően ellágyulnak. Hisz neki volt gyereke, de nagyon-nagyon régen...* - Ami Sheara bemutatóját illeti.. nos köszönöm nincs szükség rá. Hiszek szavaidnak Lior. * Mikor Sheara kilép a szobából és Lior közli Variammal, hogy erős lány, akkor a tartományvezető elmosolyodik. - Gondoltam, hogy az. Ha féltenéd akkor nem küldted volna őt. Bár nekem is lenne gyermekem. Kiváló örököst nevelnék belőle, könyörtelen ámde mégis igazságos urat. Mint amilyen én, vagy te vagyunk. De sajnos a gyermekáldás elkerül mostanában. Egyelőre nem volt időm ilyenekkel foglalkozni. Első Carantor volt és egy jó darabig az is lesz. *Valójában Variamnak nincs nagyon lehetősége gyermekre, hiszen hiába tudja élvezni a szeretkezést, lényének léte és Elseren nagyúr feltételei miatt nem hozhat létre utódot.
- Nos, a tanácsról szeretnék még beszélni veled. Időpontot egyelőre nem tudunk, de a helyszín bizonyosan Arnosban lesz, méghozzá Javier palotájában. Meg se kérdezem, hogy számíthatnuk-e rád -Ialae-től megkérdeztem volna- úgyis tudom, hogy jelen leszel. Hisz ez a kötelességünk.
Vissza az elejére Go down
http://www.zyar.atw.hu
Lior D'aquillon

Lior D'aquillon


Hozzászólások száma : 78
Join date : 2011. Aug. 06.
Tartózkodási hely : Jimelyn -> Árnyrózsák háza

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeCsüt. Aug. 11 2011, 21:39

* Mikor Shea távozik, Lior kicsit mélabúsan mosolyodik el.*
- Ami azt illeti... nem a vérszerinti lányom. De ez nem sok mindenben akadályoz. Örökbe fogadtam, és felneveltem olyanná, amilyenné kellett lennie. Még régen a Hosszú Bolyongás időszakában találtam rá a gyermekre. Kicsi lány volt még. Magam mellé vettem. És... az lett belőle, ami. tökéletes leány. Engedelmes, szófogadó, ám mégis nőies nő. Kíméletlen ha kell, ám mégis gyengéd. Őszinte leszek hozzád Variam... ha lenne szeretőm... azt kívánnám, hogy olyan legyen mint ő. Ne érts félre. A lányom, az a lányom. Semmi más.
* Mondja mosolyogva a férfi, majd amikor a másik tartomány úr arról beszél, hogy elkerüli a gyermekáldás, hát a férfi csak megvonja a vállát. Előbb a kötelesség nem igaz? Akár csak az én esetemben. Ennek így kell lennie.
*Stratégiák? Nos... az Liornak sem éppen gyengéje. Ő is elég jó stratéga. De kell is egy mindenféle kasztot tömörítő klán esetében. Hiszen meg kell komponálni a támadásokat, a varázslatokat... és mindent, ami kellhet. És persze... a végső csapásokat. Az Árnyak Kapújának kitárását. Ám erre eddig még nem került sor sosem. Csak egyszer... de az nem itt volt. Az egy másik idő... egy másik személy... egy másik...történelem. Amikor Variam a tárgyalásról mondd pár szót, Lior elmosolyodik.*
- Ott leszek, ez nem kérdés. Persze, hogy ott leszek. Hiszen ez a dolgom. Bár az igazat megvallva nem igen vonz a nagyok csatározása. Én inkább a saját birodalmam szeretném először stabillá varázsolni. Majd utána érdekelnek talán a politikai semmiségek. De így... hát... még gyengék vagyunk hozzá. Mondjuk úgy.
* Magyarázza a férfi, majd csak hátra dől a székében.*
Vissza az elejére Go down
Variam Ethas di Arminel

Variam Ethas di Arminel


Hozzászólások száma : 280
Join date : 2010. Feb. 15.
Age : 30
Tartózkodási hely : Kecskemét /Carantor -> Erhinnon

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeCsüt. Nov. 03 2011, 19:29

*Variam figyeli Shearát, amint elmegy. Szemrevaló leány az biztos. De nem sértené meg Liort azzal, hogy kijelenti. És hát Variamnak jelenleg jóval több dolga van, minthogy nőkkel foglalkozzon. Az a néhány légyott ami becsúszik csak annyit könnyít a helyzetén, hogy nem felejti el milyen egy női ölelés. És legalább ki is kapcsolódik.
Figyelmesen hallgatja végig Liort, majd ő is megszólal: - Hidd el megértelek, mármint a gyermek tekintetében. Sajnos nekem egy nevelt gyermek sem adatott meg. - Hogy miért, azt Variam természetesen nem kívánja elmondani. Sőt... Nem is tenné. Neki is megvannak a titkai, meg persze az ő Ura sem venné jó néven ha beszélne róla. Elseren nem az a típus aki hamar megbocsájt az árulásért. Ha pedig megtenné, már hiába; az áruló előbb szaggatódik darabokra, minthogy egy szót is kinyögne az ajkain. Vagy épp a beszélőszervein, legyenek is azok bárhol.
- Természetesen nem értelek félre... Hiszen a férfi elme pont ezért szép. Van olyan amit megtenne, de nem teheti, mert bizonyos korlátok megakadályozzák... De ezen korlátok nélkül semmit sem érne az életünk. Ha mindent megtehetnénk amit akarnánk; nos akkor előbb utóbb elhaláloznánk. Az okos elme felismeri az erősebbet és tárgyal vele, mielőtt a gyengébbik fél engedne az értelmetlen harc csábításának. Felismeri a vészt és cselekszik, de úgy, hogy az ne legyen káros az elmét hordozó testre. - Fejti ki gondolatmenetét, majd kicsit hátradől a székben. Erősen gondolkozik, hogy megtegye-e azt a lépést, ami egy ideje kikívánkozik belőle. Hisz semmi baj sem származhat belőle... Legalábbis szerinte. Gondolkozik, mérlegel, végül kiböki:
- Nos Lior... Azon gondolkodtam, hogy ismered-e a Vendatorn Hadiskolát... A tisztképzőmet. Azaz a tartomány tisztképzőjét. Méghozzá azért kérdem, mert nemsokára következik a Nagyvizsga, ahol a tisztjelöltek mutatják be, hogy mit tanultak az elmúlt évek alatt. És a jelenlegi Nagyvizsgát az egész tábornoki kar megszemléli, kivétel nélkül minden hadseregem vezetője ott lesz. Főként Grakk, ugyanis ő vizsgáztató. Az értékelést pedig velük együtt hozom meg. Általában nem szólunk bele ebbe, de most különös tehetségek tűntek fel... Ezredvezető jelöltek, akik egyáltalán nem elhanyagolható személyek. A tábornokok meg akarják szemlélni őket. Mikor a Vizsgáztatók elfogadták döntésemet, azonnal ki lett hirdetve az időpont.
Kérdésem, hogy velem tartanál-e? Megmutatnám neked az én tisztjelöltjeimet. Egy kis hadibemutató lényegen. Hogy miért hívlak meg, arra azt tudom felelni, hogy büszke vagyok a tartományom hadseregére és ezt a büszkeséget kívánom megosztani veled. Némi kíváncsiság is van bennem azt illetőleg, hogy mit gondolsz efelől. - Variam itt lezárja mondandóját. Nem mondott sokat, hiszen van amit nem árulhat el. Az ő ütőkártyáit soha nem fogja kiteríteni idő előtt. De, hogy miért hívta meg a másik tartományvezetőt? Egyrészt azért amit elmondott, másrészt pedig, hogy ő is tisztában lehessen a carantori hadsereg szervezettségével. Hogy Carantor nem az a tartomány ami csak úgy van (bár olyan nincs Zyarban), hanem igenis értékes és ékes. De, hogy fel akarna vágni ezzel? Az fel sem merült benne. Ő nem nagyzol semmivel, főleg nem a seregével. Ő csak megy előre és gyilkol, a seregei pedig pont ezt a mentalitást követik. Főleg a Vészhozók...
Amiért még meghívta Liort, az az, hogy a tisztjelöltjeire nyomást gyakorolhasson... Nem elég, hogy ott lesz a teljes Katonai Tanács (még Vallamies is) Variammal egyetemben, ráadásul (persze csak ha ő is elfogadja) Lior, Misanar tartományura is megszemléli azt, amit bemutatnak. Aki ilyen körülmények közt le tud vizsgázni... az előtt le a kalappal.
Variam jelenleg következő kérdésén gondolkozik, amit persze csak akkor fog kimondani, ha Lior igent mond. Addig morfondírozik, hogy Erhinnonból menjenek hintóval és kísérettel, ahogy az tartományurakhoz illik, esetleg azonnal a Vendatorn-ba helyezze át magukat.
Tábornokai már mind ott vannak, már csak az ő érkezését várják... Tudják, hogy Variam jelenleg nincs jelen a tartományban, de nélküle nem kezdődhet el még az írásbeli sem. Neki kell elindítania. A tisztjelöltek pedig biztos, hogy a várakozás izgalmaitól párszor már kimosták a nadrágjukat.
Vissza az elejére Go down
http://www.zyar.atw.hu
Lior D'aquillon

Lior D'aquillon


Hozzászólások száma : 78
Join date : 2011. Aug. 06.
Tartózkodási hely : Jimelyn -> Árnyrózsák háza

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeCsüt. Nov. 03 2011, 20:16

*A férfi elmosolyodik, amikor Variam arról beszél, hogy bizony van ami a férfit pont azért teszi férfivé, mert. Erre biccent, de több szót nem pazarol rá. Minek? Hiszen mindent elmondott a másik, amit kell. Majd egy hirtelen ötlettől vezérelve az meghívja Liort. Az csak biccent egyet, és elmosolyodik.*
- Ha nem haragszol meg érte, akkor magammal vinném az egyetlen állandó kísérőmet. Mondhatni Testőrömet, habár nincs mitől tartanom... pusztán formalitás az egész.
* Mondja mosolyogva, majd ismét szólásra emeli az ajkait.*
- Ha megbocsátasz... akkor viszont átöltözöm, mert mégsem állíthatok be így egy Nagyvizsgára. Elvégre tartomány úr vagyok, hiába nem szeretek úgy viselkedni, és úgy öltözni.
* Azzal ha Variam nem bánja, akkor elsiet a szobájába átöltözni. Jó öt perc elteltével sétál vissza. A viselete furcsa anyag. Olyan mintha selyem lenne, de mégsem az. Itt-ott mintha párologna is a szövet. Mintha... árnyék lenne az egész. Az anyagon cirkalmas mithrill színű ciráda fut végig. Határozottan impozáns látvány. A nadrág szintén ugyan így, akár a felső, párolog néha, és ugyan úgy mithrill szín futtatásokkal van beszőve. Lábait bakancs takarja, aminek orra akár a futtatások, mithrill berakásos, és kissé talán szegecselt is. Jókora holdkő csatok fogják össze a lábbelit, a kellő méretre a lábszáron. A férfi karján egy ugyan csak folyékonynak tetsző fekete árnyszövet köpönyeg van, amit a vállai köré kanyarít, és a csuklyát is felhúzza. A köpönyeg különlegessége, hogy az arcot állandó homályba burkolja, még úgy is, ha azt fáklyával próbálnák megvilágítani. A köpeny alja ezüst levél alakú pengékkel van kirakva, amik enyhén csilingelnek a lépésnél. A kámzsát leveti a fejéről. Ez csak egy amolyan berögződött mozdulat, hogy utána tökéletesen álljon a hátán a kapucni. Oldalaira két hajlított hosszútőrt rögzít. Pusztán jelképes fegyvernek tűnik csak, ám azt kevesen tudhatják, hogy a férfi ezeknek a pengéknek a legnagyobb mestere a kerek galaxisban. Nem létezik még egy olyan lény, aki olyan ördögien forgatja, mint ő. Valamint a nadrág dereka köré szöges ostort teker "öv" gyanánt. Akár a sequoroknak, a rózsaindánál is ez a helyzet áll fenn.*
- Azt hiszem Nagyúr... készen állok az útra. Ha gondolod... indulhatunk is.
*kézjelére egy fiatal nő tűnik fel mellette, akit Variam nem valószínű, hogy látott még. A nő egy határozottan egzotikus beütésű tünemény. Hajában fekete toll ékeskedik, arcán egyszerű vonal, és sáv festés.*
- Ő Keshuan Aeterne. De jelenléte szinte fel sem fog neked tűnni Nagyúr.
* Mondja mosolyogva a férfi. Majd elindulnak kifelé. És Variamnak feltűnhet, hogy csak akkor látja a nőt, amikor nagyon odafigyel. Hogy ez miféle mágia, vagy egyszerű praktika... na az kérdéses.*
Vissza az elejére Go down
Variam Ethas di Arminel

Variam Ethas di Arminel


Hozzászólások száma : 280
Join date : 2010. Feb. 15.
Age : 30
Tartózkodási hely : Kecskemét /Carantor -> Erhinnon

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeCsüt. Nov. 03 2011, 20:44

*Variam biccent Liornak, mintegy jelezve köszönetét a meghívás elfogadását illetőleg. Utána szintén nonverbális kommunikációval adja tudtára, hogy természetesen nem bánja, hogy Lior átöltözik és a személyes testőr iránt sincs ellenvetése. Persze nem kérte meg volna rá, azért mégis illendőbb más öltözékben beállítani a Hadiskolába. És ez alól maga Variam se kivétel. Amíg Lior átöltözik, addig Variam is szab valamit saját magán. Egy kis mágia segítségével hamarosan teljes hadúri páncélzatban díszeleg (természetesen a sajátjában). Nemhiába, az anyagátvitel és egyéb mágiák egymást kombinálva ilyen eredményt tudnak szülni. Persze köpenye elmaradhatatlan, az a hátán terül el. Oldalán éjfekete kardja Gliramding nyugszik. Maga a páncél is fenséges hatást nyújt, szintén éjfekete színével, a rajta lévő belékovácsolt jelképekkel (melyek démoni eredetűek). Csak a sisak hiányzik, de azt Variam nem kívánja felölteni, hiszen a Hadiskolába nem illik fedett fővel megjelenni.
Ahogy ő elkészül ezzel vár Liorra, aki nem késlekedik sokáig; sőt elég hamar meg is érkezik, méghozzá egy leányzóval, akit Keshuan Aaterne néven mutat be. Variam biccent, mintegy elfogadva a lány jelenlétét, majd megszólal: -Pompás öltözék Nagyúr. Igazán az alkalomhoz illő. És, hogy indulhatunk-e, arra a válaszom igen. Ha nem veszed zokon, a tartományúri palotát most kihagyjuk, bár ha úgy kéred, akkor elindulhatunk onnan is a rangunkhoz méltó kísérettel.-
*Variam megvárja Lior döntését, majd ahhoz mérten előkészíti rubinkövét és az anyagátvivő mágiát kiterjeszti hármukra. A mágia, az élő energiaforrás körbeveszi őket, egy rácsot alkot körülöttük. Általában nem ilyen látványos, de csak ha egy főről van szó. Háromnál más a helyzet. Végül, amint kész van a mágia előkészítése, Variam kimondja azt a parancsszót, ami áthelyezi őket a kellő helyre: -Samek! -
* És már el is tűnnek a Misanari palotából, a mágia folyosóin haladva jelennek meg úticéljuknál; legyen az a Tartományúri Palota, esetleg maga a Vendatorn Hadiskola.
Vissza az elejére Go down
http://www.zyar.atw.hu
Lior D'aquillon

Lior D'aquillon


Hozzászólások száma : 78
Join date : 2011. Aug. 06.
Tartózkodási hely : Jimelyn -> Árnyrózsák háza

Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitimeCsüt. Nov. 03 2011, 20:58

*Mire a Tövismester visszaér addigra Variam már szintén más ruházatban áll előtte. Nem lepődik meg túlzottan. Önmaga is képes lett volna megtenni ilyetén módon az öltözködést... de ő elég régimódi. Jobban szereti a klasszikus öltözködést. Majd nemsokára elhangzik a kérdés, miszerint hova menjenek. Lior sosem volt az az ember, aki szerette a felhajtást, meg a rangra való hivatkozással a hivalkodást.*
- Nekem nincs hintóm. És... nem is áll szándékomban beszerezni egyet sem... de utazni sincs sok hangulatom benne. Nagyúr... én mint már monddtam, egyszerű ember vagyok, egyszerű gondolatokkal, és dolgokkal. Menjünk egyenesen a hadiskolába, és ne stresszeljük a népet azzal, hogy egy másik tartomány úrral kocsikázol végig az utcákon. A rang nem jelenti azt, hogy flancolni kell mellé. Ezt Te tudod mellettem a legjobban. Katona vagy elsősorban én úgy hiszem.
*Mondja a férfi mosolyogva, majd mikor létrejön a mágikus rács, csak nézi egy rövid ideig. Az ő varázslatai nem ilyen látványosak. Egyszerű, a sötétségen alapuló praktikák. De egy orvgyilkosnak luxus a cicoma, és a látvány.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Második emeleti tanácsterem Empty
TémanyitásTárgy: Re: Második emeleti tanácsterem   Második emeleti tanácsterem I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Második emeleti tanácsterem
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Második emelet - Tanácsterem
» Második emelet- Szoborterem

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Zyar :: Zyar :: Misanar :: Jimelyn :: Árnyrózsák Háza-
Ugrás: